fbpx

En hel dag med konflikthåndtering

foreleser står foran tavle

Hele onsdagen denne uken brukte de ansatte i menighetene i Haugesund til et dagsseminar i konflikthåndtering. Det betyr på ingen måte at det er mange konflikter blant de ansatte i Haugesund. Seminaret er like mye forbyggende.

Oppfølging av medarbeiderundersøkelse

Tidligere ble det gjennomført en medarbeiderundersøkelse blant alle ansatte i Den norske kirke. Som en oppfølging av denne medarbeiderundersøkelsen har de ansatte hatt 3 samlinger. Den første ble planlagt og gjennomført av verneombudene og handlet om roller og rolleforståelse. Dette gjorde de i samarbeid med organisasjonspsykolog Bjørn Z. Eklund fra Human factors.

Den andre samlingen hadde fokus på det sosiale og foregikk i Udland. Samlingen ble planlagt og gjennomført av menighetenes tre daglige ledere.

På onsdag var det altså duket for den tredje samlingen. Denne gangen var temaet som nevnt konflikthåndtering. Også denne gang var det Eklund som stod for innholdet.