fbpx

Basketball og begravelse  

Det som er fint med Udland kirke er at det er et hus med mange rom, gymsal og et fint kirkerom. Det gjør at det er kort vei mellom høy aktivitet og bankende puls til stille stund og lystenning foran alteret.  

Udland kirke er unik. Her mener de at det å være i fysisk aktivitet er en viktig del av hverdagen. Denne menigheten har nemlig klart å koble sammen det å være i fysisk aktivitet og kristen tro.  

For 20 år siden ble Udland kirke bygget, mange mente at denne kirken bare skulle bli brukt som et gravkapell. «men vi ønsket å få til begge deler, altså i kirke og gravkapell, sier Tom Landås. Udland kirke er et perfekt hus for barne- og ungdomsarbeid. Opp gjennom årene har mange hundre barn uke etter uke kommet til kirken for aktivitet og trosopplæring.  

Jørgen Rasmussen har skrevet denne artikkelenElev ved Lundeneset vgs med praksisplass i Folk og kirke/Skåre menighet.