fbpx

«Etter-skoletid-aktivitet» i kirkene

En dag i uken er det såkalt “kort dag” på skolen i Haugesund, for de fleste er det tirsdagen. Tirsdag startet Rossabø opp igjen 4t6 etter ferien et tilbud til barna i 4-6 klasse og neste tirsdag starter Skåre menighet sitt tilbud i Udland kirke.

Her kan barna ha det gøy med mange forskjellige aktiviteter både inne og ute. Det er litt forskjellig opplegg i menighetene. Nederst i denne artikkelen finner du lenke til begge menighetene med mer informasjon om hva den enkelte menigheten tilbyr.

Tirsdag denne uken startet aktiviteten opp igjen i Rossabø med 15 barn, og det er god plass til flere. De har felles måltid med medbrakt matpakke og får frukt av menigheten – første dagen etter sommerferien fikk de også is.  Gjengen med barn og ledere var heldige med været og hadde derfor en ekstra god start på høsten.

De som ønsker det kan også gjøre leksene her og det er voksne tilstede for de som trenger hjelp.

Les mer om “4t6” i Rossabø her

Les mer om “Etter skoletid” i Udland kirke her