fbpx

Allehelgen – en tid for å minnes

Allehelgens søndag blir det Allehelgens gudstjeneste i alle kirkene med opplesing av navnene på de i menigheten som gikk bort de siste året. Her er de som er registrert som pårørende invitert, men det er en vanlig gudstjeneste som alle er velkomment til å delta på. 

Åpne kapeller på lørdag 5 november kl. 15-17  

Lørdag 5 november holder vi åpent i både Kapellet på Udland og kapellet på Vår Frelsers gravlund. Disse åpnes for å tilby et sted for å sørge, savne, håpe, le, fortvile, være sinte og alt som hører med når vi minnes våre kjære som har gått bort. Du kan tenne lys. Sitte litt i ro for deg selv, eller prate med en diakon eller prest. 

Bilde av Gamle Udland kapell der det skal være åpent på lørdag 5 november i forbindelse med Allehelgen
Det blir åpent kapell på Udland. Du kan tenne lys. Sitte litt i ro for deg selv, eller prate med en diakon eller prest. 

Ikke bare for de som mistet noen det siste året. 

Allehelgen er en mulighet for oss alle til å minnes de vi har mistet, enten det er det siste året eller for flere år siden. Denne dagen samles vi i takk til Gud for alt som har vært av liv og fellesskap med dem som vi har mistet. Vi ber også om Guds hjelp i sorgen og savnet etter våre kjære. 

Så benytt denne gjerne denne muligheten til å besøke gravlunden og kanskje kapellet der dine er gravlagt.