fbpx

Silje Fagermo ny diakonimedarbeider i Skåre menighet

-Det blir spennende å jobbe i menighet, sier Silje Fagermo som kommer fra stilling i Røde Kors, en livssynsnøytral organisasjon til trossamfunnet Den norske kirke. En helt naturlig ting for henne som har erfaring fra begge deler tidligere.

Silje har utdanning som førskolelærer og har mange års erfaring fra arbeid i barnehage hvor hun var pedagogisk leder, senere utdannet hun seg til offiser i Frelsesarmeen og jobbet i flere år med både praktisk og sjelesørgerisk oppfølging av mennesker i ulike livssituasjoner.

-De diakonale oppgavene i denne rollen jeg opplevde som mest meningsfylte, og som jeg trivdes aller best med, forteller hun.

Etter noen år i Haugesund Røde Kors kommer hun nå tilbake til kirkelig arbeid. At Den norske kirke er inkluderende for alle motiverer henne. -Jeg er døpt i kirken og velsignet som barn i Frelsesarmeen sier hun og med det viser til et lang forhold til kirke og menighetsliv. Hun liker å jobbe med folk og har arbeidet mye med å rekruttere medarbeidere. -Det er en vinn-vinn situasjon for både organisasjonen og den frivillige, forteller Silje.

-Folk er folk, og det er spennende.

Silje Fagermo går inn i en nyopprettet stilling som barne- og ungdomsdiakon. At hun liker å lære av andre og å tenke ut utenfor boksen kan komme godt med i et stadig nybrottsarbeid som skjer i møte med barn og ungdom.

Silje Fagermo er nå ansatt i Røde Kors som aktivitetstilrettelegger og hun har et stort nettverk og mye kontakt med frivillige ledere. -Erfaringen har styrket min kjærlighet for møtepunktet mellom tro, omsorg og fellesskap, sier Fagermo.

Hun begynner i stillingen innen 1.oktober.